V uplynulých týdnech jsme se věnovali tématu dopravy a bezpečnosti na silnici. Děti se hravou a zábavnou formou seznamovaly s různými dopravními prostředky, pravidly silničního provozu i zásadami bezpečného chování. Společně jsme si povídali o tom, jaké dopravní prostředky známe, k čemu slouží a kde se s nimi můžeme setkat. Děti poznávaly auta, autobusy, vlaky, kola i záchranářská vozidla a učily se rozlišovat, kdo se pohybuje po silnici, chodníku nebo cyklostezce. Velkou část programu jsme věnovali bezpečnosti. Děti si připomněly, proč je důležité používat přechod pro chodce, semafory nebo reflexní prvky. Učily se správně přecházet silnici, poznávaly dopravní značky a povídaly si o tom, jak se chovat jako ohleduplný chodec či cyklista. Nechyběly ani praktické a pohybové aktivity. Děti si vyzkoušely jízdu na našem dopravním hřišti, hrály si na řidiče i chodce a řešily různé dopravní situace. Součástí tématu bylo také tvoření, zpívání a společné hry zaměřené na dopravu.