V uplynulých dnech jsme se s dětmi vydali na Cestu kolem světa inspirovanou knihou Pět přání, kterou děti našly pod vánočním stromečkem v naší MŠ 🎄📖. Společně jsme si jednotlivá přání četli, povídali si o nich a přemýšleli, kam bychom se chtěli podívat, kdyby nás tam mohl čáp odnést. Děti fantazírovaly o dalekých zemích, mořích, horách i pohádkových místech, sdílely své sny, přání a zážitky z cest. Také jsme si povídali o tom, jak se lidé v různých zemích oblékají, co jedí a jaká tam mohou žít zvířata.🌍✈️.
Vzhledem k tomu, že v tomto období chodilo do mateřské školy méně dětí z důvodu nachlazení, věnovali jsme se převážně individuálním činnostem, klidnější práci a práci s portfolii dětí, kde měly děti prostor ukázat, co už zvládají a co je baví. Nechyběl ani pobyt venku – chodili jsme na zahradu, užili si sníh ❄️ a vyrazili také na procházku, kde jsme pozorovali zimní přírodu.
Všem dětem i rodičům přejeme hlavně hodně zdraví 💙