3. den školky v přírodě

Dnešní den patřil k těm, které si člověk večer ukládá jako opravdu silný zážitek. Celým dnem nás provázela čarodějnice Bimbula a její úkoly, které postupně skládaly další část našeho příběhu. Ráno jsme zahájili tradičně - přečetli jsme si nový dopis a poté se pustili do tvoření čarodějnic a koček. Dopoledne pokračovalo soutěžemi týmů Netopýrů a Soviček u chaty. Do klání se zapojily i paní učitelky a nechybělo nadšení ani opravdu velká podpora týmů. :))) Po obědě a krátkém odpočinku jsme zůstali venku a program jsme přizpůsobili krásnému počasí. Na dekách jsme si přečetli pohádku, zahráli klidové hry a následně se pustili do výroby lodiček. S nimi jsme pak vyrazili k potoku. U vody se z výpravy stalo opravdové dobrodružství. Děti pouštěly lodičky, brodily se, překonávaly kameny a zkoušely, kam až je potok pustí. :))) Některé gumáky si odnesly i malou „vzpomínku“ v podobě vody uvnitř, ale o to silnější byl celý zážitek. Po převlečení jsme pokračovali ke Staré huti, kde podle instrukcí čarodějnice Bimbuly vznikal kouzelný lektvar. Děti hledaly jednotlivé ingredience, společně míchaly a sledovaly, jak se lektvar postupně proměňuje. Výsledek stál za to, lektvar opravdu bublal a podařilo se vytvořit atmosféru opravdového kouzlení. Večer jsme ještě věnovali tvoření a společnému programu, poté následovaly sprchy, večerní hygiena a pohádka.